دوشنبه، شهریور ۰۴، ۱۳۸۷

وقتی مدونا سیاسی می‌خواند

رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا روز به روز (بلکه ساعت به ساعت) داغ‌تر می‌شود و از این پس هم با ورود چهره‌های مشهور به عرصه‌ی تبلیغات انتخاباتی، حتی ممکن است برخی معادلات به هم ریخته شود. همین چند وقت پیش بود که ماجرای پاریس هیلتون و جان مک‌کین با ویدئوی استهزاآمیز هیلتون به نفع باراک اوباما تمام شد.

اما در این میان مدونا، که همین ماه ۵۰ ساله شد، در تور جدید خودش با نام Sticky And Sweet گرایش سیاسی خود را در کنار اجرای آهنگ Get Stupid به نمایش گذاشت و ضربه‌ی سخت و زیرکانه‌ای به نامزد حزب جمهوری‌خواه، جان مک‌کین زد. او در ویدئویی که همزمان با اجرای آهنگ از نمایشگرهای بزرگ پخش می‌شد، پس از نشان دادن تصاویری از جنگ، ویرانی و گرم شدن زمین، تصاویری را از آدولف هیتلر و نازی‌ها، رئیس‌جمهور چین و سرکوب تبتی‌ها، سید علی خامنه‌ای و کماندوهای استشهادی و عزاداری کودکان، رابرت موگابه و کشتار در آفریقا و در نهایت جان‌مک‌کین نشان داد. از سوی دیگر در انتهای ویدئو مدونا با نمایش ال گور، باراک اوباما، تظاهرات مردمی علیه گرم شدن زمین، مهاتما گاندی، جان لنون، نلسون ماندلا، مادر ترزا، مایکل مور، بیل گیتس، اپرا وینفری، بونو (خواننده‌ی گروه U2) و چند چهره‌ی محبوب دیگر جبهه‌ی خوب‌ها را تشکیل می‌دهد.

در این ویدئو که نمای نزدیک یکی از سه نمایشگر را نشان می‌دهد، به غیر از جان مک‌کین بقیه افرادی که نام برده شد، مشخصند:

در این ویدئو که از فاصله‌ی دورتر گرفته شده، تصویر جان مک‌کین در ثانیه‌ی ۵ مشخص است:در همین رابطه (با دو روز تأخیر!): حمله مدونا به مک‌کین (از بی‌بی‌سی)

هیچ نظری موجود نیست: